The Rasmus

11. prosince 2008 v 16:08 | BiLLiE-BizZarE |  ..[ostatní kapely]..
V roce 1994 vytvořili 4 kámoši ze střední školy kapelu pro školní besídku. Jejich vystoupení mělo úspěch a tak se rozhodli, že v tom budou pokračovat i mimo školu. Pojmenovali se RASMUS.

V roce 1995 jim vyšel první singl 1ST u nezávislého vydavatelství Teja G. Records.
V únoru 1996 podepsali smlouvu s vydavatelstvím Warner Finland a v květnu vydali Rasmus (tehdy ještě bez "The") své debutové album PEEP, které se stalo zlatým.
Během roku odehráli přes 100 koncertů, účastnili se festivalů ve Finsku, Rusku a Estonsku a měli veliký úspěch.
V květnu 1997 vydali další singl BLUE, který se stal zlatým a v srpnu vydali své druhé album PLAYBOYS, které se také stalo zlatým. Znovu odehráli přes 100 koncertů v rámci festivalů a v klubech a dělali předkapelu skupině Rancid a Dog Eat Dog. Vyhráli finskou obdobu cen GRAMMY jako BEST NEW ACT roku 1996.
V září 1998 vydali single LIQUID. Videoklip k této písničce so dostal do hitparády MTV Nordic Top 40.
V prosinci 1998 byla písnička LIQUID zvolena jako nejlepší píseň roku 1998 jak fanoušky tak i kritiky.
V únoru 1999 dělali Rasmus v Helsinkách předkapelu Garbage. Během roku odehráli asi 80 kocertů a účastnili se festivalů ve Finsku.
V srpnu 1999 vyhrál videoklip LIQUID cenu na Finnish Music Video Festival.
V říjnu 1999 dělali Rasmus na stadionu v Helsinkách 2x předkapelu skupině Red Hot Chili Peppers pro asi 12 000 lidí.
V roce 1999 Rasmus, vydali jejich třetí album Hellofatester.
Do kapely přišel bubeník Aki poté co od nich odešel Janne. Za zmínku stojí fakt, že Aki dříve prodával na koncertech Rasmus jejich zboží jako trička, plakáty, cd,...
V dubnu 2000 se Rasmus přejmenovali na THE RASMUS a podepsali smlouvu s vydavatelstvím Playground Music Scandinavia. Od května začali ve Stockholmu nahrávat nové album.
V únoru 2001 vydali The Rasmus ve Finsku singl F-F-F-Falling. Singl zůstal po 3 měsíce na prvním místě v žebříčku prodejnosti a stal se zlatým.
V březnu 2001 vydali The Rasmus ve Finsku album INTO. Dostalo se na první místo a stalo se zlatým.
Od dubna 2001 proběhlo turné po Švédsku, Dánsku a Norsku.
V květnu 2001 bylo album vydáno v Dánsku a skupina koncertovala po Finsku, kde se objevili na úplně všech festivalech.
V červnu 2001 byl vydán singl CHILL po celé Skandinávii a dostal se na 2. místo ve finském žebříčku prodejnosti. V srpnu je album vydáno ve Švédsku a Dánsku a v září v Německu.
V říjnu 2001 byli The Rasmus jako předkapela na skandinávském turné s HIM. Hráli zhruba pro 40 000 lidí. V listopadu dělali předkapelu švédským Roxette.
V roce 2001 vydali The Rasmus ještě album Hell of a Collection, na kterém byl výběr jejich největších hitů.
V roce 2003 vydali album DEAD LETTERS, které opravdu dobylo celou Evropu. Singl IN THE SHADOWS měl obrovský úspěch nejen ve Skandinávii, ale i ve zbytku Evropy - především v Německu, Rakousku, Polsku, ale i v České Republice a na Slovensku a dalších státech. V létě to byla jedna z nejhranějších písniček, The Rasmus byli zváni na nejrůznější akce, absolvovali turné po Evropě, poskytli nesčetně rozhovorů pro média a zařadili se mezi opravdové a uznávané rockové hvězdy. K této písničce natočili 3 videoklipy.
Vydali další singl + videoklip First Day of My Life, který jejich úspěch jen podpořil. Ve Skandinávii byl vydán i singl In My Life spolu s videoklipem, který se natáčel na Kubě. Dalším singlem k albu Dead Letters byla písnička FUNERAL SONG. Videoklip se natáčel v Rumunsku.
Posledním singlem a klipem je GUILTY.
Ke konci roku 2004 vydali své první DVD LIFE LETTERS.
Do nového roku jim přeji, aby se jim dále plnily všechny jejich plány a přání a nezbývá nám než doufat, že se ukáží i u nás v České republice a na Slovensku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellí hellí | Web | 12. prosince 2008 v 20:48 | Reagovat

wow..miluju tyhle týpky..a fakt pekny fotky..plno jich vidim poprví:-)...dzz..na ty jedny fotce jak je lauri v tom zelenym kabate tak tam vypada jak houmelesák xD

2 myheavypage myheavypage | Web | 13. prosince 2008 v 12:41 | Reagovat

WoooOoooW!! Kde si vzala ty fotky?? sou vážně sqělý!! Já miluju The Rasmus a hlavně Lauriho texty, který občas vyjedřujou mý vlastní pocity...a tky samozřejmě Lauriho celýho...♥♥♥ :]

3 Ellik Ellik | Web | 13. prosince 2008 v 17:15 | Reagovat

jj moje oblíbená skupina

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama