Good Charlotte

21. listopadu 2008 v 15:09 | BiLLiE-BizZarE |  ..[ostatní kapely]..
Něco o skupině Good Charotte+pár fotek

Vše začalo, když se ve Waldorfu ( Marylandu) ve státě USA narodili dvojčata Joel a Benjamin Maddenovi. Během jejich dospívání od nich odešel otec a oni se rozhodli, že se začnou věnovat muzice. Joela lákal zpěv, kdežto Benjiho bavilo hrát na kytaru. Jako mladí byli hodně ovlivněni skupinami Green day, The Smiths a spoustou dalších. Hudbou trávili většinu volného času a jak Benjami říká:,, Hned jak jsme se vrátili ze školy, zavřeli jsme se v pokoji, kde jsme zpívali a hráli." Později se k nim přidal bubeník Aaron Escolopio a Paul Anthony Thomas.

Název si dali podle stejnojmené dětské knížky "Good Charlotte". První koncert odehráli před dvaceti díváky u souseda ve sklepě. Benji s Joelem neměli žádné peníze, přesto se rozhodli že se budou dál věnovat hudbě. V různých časopisech sehnali různé nahrávací společnosti, kterým zaslali svůj životopis a svoje demo. Hodně kapel začíná v klubu 924 Gilman Street na východním pobřeží Kalifornie. V roce 1997 hned po jejich maturitě, se kluci sbalili a vyrazili.
Po přestěhování do Annapolis odehráli v místě nového býdlení pár koncertů. Kromě koncertů si také hledali práci. Benji jich vyzkoušel dokonce 30. Po přijetí dalšího člena Billyho Martina byla kapela kompletní. Když vyhráli místní soutež, byl jejich hit "Can't Go On" zařazen na výběrové album talentů. Kapela Lit jim nabídla, aby se stali jejich předskokany na vyprodaných koncertech. Kluci byli tak chudí, že neměli kromě peněz ani auto, kterým by se dopravili na koncerty. Jejich matka bydlela na pozemku u sousedů v chatrči připomínající spíše kůlnu než dům. Jediné co vlastnila kromě ,,domu" byla malinká dodávka, kterou klukům ale bez váhání půjčila.
Roku 1999 koncertovali jako předskokani s kapelou Lit v New Yorku. Vzbudili zájem u všech nahrávacích spoloečností a v roce 2000 podepsali smlouvu se společností Epic. Smlouvu podepsali v květnu a již v září stejného roku vyšlo jejich první album s názvem ,,Good Charlotte". Tento rok byl pro Good Charlotte zlomový. Zúčastnili se Warped tour 2001, jeli na turné do Austrále a na Nový Zéland. Na MTV se zažali objevovat jejich videoklipy "The little things", "Motivation Proclamation" a "Festival song". V roce 2002 vychází jejich druhé album s názvem ,,The Young and the Hopeless". V roce 2004 vychází již třetí album ,,The Chronicles of Life and Death" Na jaře 2007 vychází album ,,Good Morning Revival", které sklidilo velký úspěch, ale i vlnu kritiky jak ze strany hudebních kritiků tak ze strany fanoušků. V roce 2007 se ke skupině připojuje bubeník Dean Butterworth, poté co skupinu opustil bubeník Chris Wilson.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama